Vlad Pop, locul 2 la 6633 Arctic Ultra

Clujeanul Vlad Pop a terminat pe locul 2 maratonul 6633 Arctic Ultra. Competiția a fost câștigată de Rio Crystal.

Clujeanul Vlad Pop a terminat vineri pe locul doi cel mai dur ultramaraton din lume.

„Vlad, posibil cel mai simpatic om din lume, a trecut linia de sosire la Cercul Arctic ieri după-amiază, plasându-se pe locul 2 în această <Ediție Yukon> a 6633 Arctic Ultra”, scrie pe pagina de Facebook 6633 Arctic Ultra.

Competiția a fost câștigată de Rio Crystal.

Aceasta este a treia participare pentru sportivul clujean la cel mai dur ultramaraton din lume. În 2019, el a câștigat cursa scurtă de 193 de kilometri a ultramaratonului.

El a concurat pentru a-i ajuta pe copiii cu afecțiuni oncologice să aibă acces la educație.

Scris de: Călin Pop

Ski&Outdoor Magazine este un proiect independent, care nu aparține niciunui trust și care se finanțează doar prin eforturi proprii, iar spațiile de publicitate sunt limitate.

Dacă îți place proiectul nostru și împărtășești aceleași valori, poți contribui și tu.